NIEZBĘDNIK AUTORA

SELF-PUBLISHING PO PROSTU. 

PLANER AUTORA - pierwszy na polskim rynku planer dedykowany self-publisherom

→  72 strony planowania

→  minimalistyczny design

→  przejrzysty układ

→  17 zagadnień wydawniczy do zaplanowania

→  szeroki format – wygodny do pisania

→  miękka oprawa szyta nićmi

→  w formie zeszytu 

→  dużo miejsca na notatki

→  check-boxy do odhaczania

→  podpowiedzi w poszczególnych zagadnieniach

→  słowniczek

→  ekskluzywny papier Munken Pure 

Bo życie zaczyna się po pierwszej książce...

—-  DLA KOGO JEST TEN PLANER?

– dla autorów niezależnych stawiających pierwsze kroki wydawnicze,
– dla planistów,
– dla osób koordynujących proces wydawania książki,
– dla wydawców,
– dla asystentek / asystentów,
– dla redaktorów prowadzących wydanie

PLANER AUTORA

Uporządkuje Twoje notatki od etapu redakcji, projektowania książki, poprzez druk, plan sprzedaży, dystrybucji oraz marketingu, a także wszelkie inne zagadnienia, dotyczące wydania książki w modelu self-publishing.

Precyzyjnie rozpisane etapy wydawnicze, wzbogacone o pytania na temat idealnego czytelnika czy tworzenie historii wokół publikacji (tzw. storytelling), pozwalają kompleksowo zastanowić się nad samodzielnym procesem wydawniczym.  Jeżeli wydajesz książkę pierwszy raz – to narzędzie nie pozwoli Ci zabłądzić w gąszczu pytań grafików, drukarni, dystrybutora czy czytelnika. Jeśli natomiast debiut masz już za sobą – planer idealnie sprawdzi się jako notatnik, który utrzyma Twoje zapiski w nienagannym porządku.  Planer Autora najlepiej sprawdza się, jeśli jest przypisany do tworzenia konkretnej publikacji, jeśli planujesz od razu wydanie serii książek, warto mieć osobny zeszyt dla każdej z nich. 

strony planowania

%

minimalistyczny design

zagadnień wydawniczych

%

ekskluzywny Papier Munken Pure

17 ZAGADNIEŃ WYDAWNICZYCH KTÓRE KROK PO KROKU ROZPISZESZ W "PLANERZE AUTORA":

1. storytelling

2. mapa celu

3. idealny czytelnik

4. streszczenie

5. motywacja

6. projekt okładki

7. wybór formatu i zadruku

8. zlecenie druku

9. redakcja / korekta

10. grafiki i zdjęcia

11. e-book / audiobook

12. strona www / sklep online

13. logistyka i dystrybucja

14. przedsprzedaż

15. sprzedaż online

16. sprzedaż stacjonarna

17. plan promocji

PAKIET: "Planer autora" + książka "Proste wydanie"

Planer Autora to uzupełnienie poradnika Proste Wydanie, dzięki któremu dowiesz się, jak przebiega i na czym polega self-publishing. Książka „Proste wydanie” przeprowadzi Cię przez proces wydawniczy od redakcji tekstu po promocję i wysyłkę, natomiast „Planer autora” nie pozwoli Ci zapomnieć o zdobytej wiedzy i wydobędzie indywidualny charakter Twojej publikacji.

PLANER AUTORA

PAKIET #1 ZAWIERA:

 • 1 egzemplarz „PLANERA AUTORA”

  72 str., planer wydawniczy książki, format 198/210 mm, okładka – karton czarny, oprawa miękka szyta nićmi, papier Munken Pure

67,00  54,00 

PLANER AUTORA + KSIĄŻKA "PROSTE WYDANIE"

PAKIET #2 ZAWIERA:

 • 1 egzemplarz „PLANERA AUTORA”

  72 str., planer wydawniczy książki, format 198/210 mm, okładka – karton czarny, oprawa miękka szyta nićmi, papier Munken Pure

 • Książka „Proste wydanie” – 1 egzemplarz z autografem autorki

116,00  74,00 

PLANER AUTORA + KSIĄŻKA "PROSTE WYDANIE"+ MEDIA PLANER + TORBA

PAKIET #3 ZAWIERA:

 • 1 egzemplarz „PLANERA AUTORA”

  72 str., planer wydawniczy książki, format 198/210 mm, okładka – karton czarny, oprawa miękka szyta nićmi, papier Munken Pure

 • Książka „Proste wydanie” – 1 egzemplarz z autografem autorki

 • Media Planer – 2 egzemplarze (błękitny i granatowy)

 • Torba bawełniana biała z napisem

221,00  125,00 

Nie jestem osobą, która potrafi dobrze planować. Do sprawnej organizacji też mo sporp brakuje. Moja książka “Szafa” powstawała spontanicznie. Z potrzeby serca, z wiarą w przydatność mojego pomysłu i możliwość pomagania za jego pomocą innym dzieciom i dorosłym.

W czasie pracy nad książką popełniłem sporo wydawniczych błędów. Wielu rzeczy nie wzięłam pod uwagę. Bo i skąd mogłam to wszystko wiedzieć? Przechodziłam przez wydanie “Szafy” po raz pierwszy.

Dlatego bardzo się cieszę, że Katarzyna Buk (…) przygotowała dla self-publisherów takie pomoce. „PROSTE WYDANIE” kupiłam od razu, jak się pojawiło. Wiedząc, że przede mną jeszcze niejedna samodzielnie przygotowana książka. 

Niedawno zaopatrzyłam się w Planer Autora, który jest dla mnie idealnym towarzyszem na czas pracy nad drugą książką. Zawiera on bardzo przydatne wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do pracy nad książką, jak rozplanować poszczególne etapy wydawnicze, jak zadbać o promocję przygotowanej publikacji, jak szacować ilość egzemplarzy i dbać o koszty. Planer zawiera wszystko to w formie przydatnej dla mnie ściągi, pomocnej w uniknięciu dotychczasowych błędów. Dziś nie wiem, czy druga książka pojawi się w tym roku. Do sprawy podchodzę już realnie, wiedząc, jak wiele elementów składa się na wydnie własnej publikacji. Wiem jednak, że są projekty, dla których czas działa na korzyść i mam nadzieję, że tak właśnie będzie z moją zimową opowieścią. Jedno jest pewne, moją pracę wykonam w towarzystwie zakupionego “Planera Autora” i z pomocą “Prostego wydania”. 

Źródło: profil na instagramie: @mowosfera

Magdalena

pedagog, trener emisji głosu, autorka książki dla dzieci "Szafa", http://mowosfera.com/

#ZostańwDomu DARMOWA przesyłka kurierska

Katarzyna Buk

Autorka książki „PROSTE WYDANIE” oraz „PLANERA AUTORA”,
projektantka książek i graficzka.

Właścicielka pracowni graficznej 27pixeli (27pixeli.com) i pomysłodawczyni portalu wydawniczego dla self-publisherów Pod Tytułem (podtytulem.pl). Od kilku lat wspiera autorów oraz rozwija polski self-publishing.
Projektowaniem graficznym zajmuje 
się od 2008 roku. Specjalizuje się w publikacjach drukowanych oraz identyfikacji wizualnej marek. Fascynuje ją projektowanie książek i skład publikacji, stąd pomysł stworzenia na Facebook’u grupy wydawniczej „Pod Tytułem”(facebook.com/groups/podtytulem).
Wielokrotnie nagradzana za swoje projekty, m. in. na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Kalendarzy ZoomArt oraz Międzynarodowym Festiwalu Łódź Design 2010. Na swoim koncie ma również publikacje prac i tutoriali w magazynie .psd Photoshop. Ukończyła studia magisterskie o specjalizacji systemy informatyczne e-biznesu oraz liczne certyfikowane kursy z zakresu projektowania graficznego oraz składu publikacji, typografii i animacji. Projektuje w oparciu o programy pakietu Adobe Creative Cloud.

Fanka minimalizmu, prostoty, bieli i czerni, a prywatnie mama, żona i właścicielka dwóch kotów.